Ogłoszenia duszpasterskie – XXXI Niedziela Zwykła 2019r.

przez | 4 listopada 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA
03.11.2019r.

1. Dziękujemy naszej Policji za sprawnie przeprowadzoną na terenie naszego miasta akcję „Znicz”.

2. W dniach od 2 do 10 listopada, serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy nowennowej za naszych zmarłych na godz. 17.30. Następnie Msza Św. za zmarłych polecanych w nowennie o godz. 18.00. 3. Zapraszam wszystkich parafian na wspólną modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia, codziennie o godz. 16.30. Następnie Msza Św. o godz. 17.00.

3. Wiele osób pytało mnie o opłatki. W związku z tym, dzisiaj na Mszy Św. o godz. 7.00, zostały poświęcone opłatki. Proszę osoby, które zajmowały się tą posługą w tamtych latach o pomoc w ich rozniesieniu. Nie wiem, jak było w latach poprzednich, ale chciałbym aby dochód uzyskany z ofiar za opłatki był przeznaczony na utrzymanie naszego Pana organisty. Wiemy, że to wielki skarb, mieć tak dobrego, ładnie śpiewającego, obowiązkowego organistę, jak nasz Pan Sebastian. Jako że zarabia On 1600 zł miesięcznie, proszę by te ofiary na opłatki w tym roku były wyższe, by mogło ich wystarczyć na całoroczne utrzymanie Pana organisty. Z góry dziękuję za życzliwość i ofiarność. Jeżeli ofiar byłoby więcej, niż potrzeba, wówczas można by zatrudnić Pana w formie kościelnego, bo jak wiemy, nie mamy, a na pewno bardzo by się nam przydał.

4. W najbliższy czwartek zapraszamy, z racji I czwartku miesiąca, młodzież i dorosłych do wspólnej modlitwy o powołania z naszej parafii, na Mszę św. na godz. 18.00. Po Mszy Św. kandydaci do bierzmowania mają swoje spotkanie w sali na nowej plebanii.

5. Pan Organista zaprasza wszystkie kobiety i mężczyzn z talentem wokalnym na próby chóru parafialnego, które będą się odbywały w środy po Mszy Św. o godz. 18.00. Chcielibyśmy reaktywować chór, który już w parafii istniał. Serdecznie zapraszamy.

6. Zapraszamy także do scholii parafialnej dzieci, chłopaków i dorosłych mężczyzn do ministrantury, bo jak widzimy miejsc jest dużo. Każdego serdecznie przyjmiemy do wspólnej służby.

7. Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer naszego diecezjalnego miesięcznika „Martyria” i innych pism. Zachęcamy do czytania dobrej, katolickiej prasy.

Wszystkim życzymy dobrej, błogosławionej, Bożej niedzieli. Niech Pan Bóg nam błogosławi i prowadzi drogami życia.