OGŁOSZENIA – XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W tym tygodniu w liturgii:

  • w poniedziałek – wspomnienie św. Jozafata biskupa i męczennika;
  • we wtorek – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych  Męczenników Polskich;
  • w piątek obchodzimy Święto Matki Bożej Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia;
  • w sobotę – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.

2. Zapraszamy parafian na NOWENNĘ, która ma nas przygotować na spotkanie z Chrystusem Królem Wszechświata w dniu naszego odpustu. Nowenna rozpoczyna się w piątek 16 listopada o godz. 17.00 modlitwą różańcową z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i nowenna do Chrystusa Króla którą prowadzą wspólnoty. O godz. 18.00 Msza św. Nowenna kończy się w sobotę 24 listopada mszą św. o godz. 18.00.

3. Przed odpustem w piątek (23 listopada) i sobotę (24 listopada), w naszej parafii przez cały dzień jest wystawiony Najświętszy Sakrament, jest to tzw. Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Msze św. z kazaniem w piątek i sobotę o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Taca na potrzeby Kościoła. Jest to czas dla całej naszej parafii na spotkanie z Chrystusem. Zachęcamy bardzo serdecznie abyście przyszli całymi rodzinami dziękując Chrystusowi za wszelkie dary wyświadczone w tym roku liturgicznym. Adoracja rozpoczyna się 23 listopada w piątek po Mszy św. od godz. 10 do godz. 15.45 i od godz. 17.00 do 18.00. Taki sam program jest w sobotę do godz. 18.00. Adoracja kończy się Mszą św. o godz. 18.00. Adoracjom przewodniczą Kółka Różańcowe i wspólnoty parafialne.

4. We wtorek zapraszam na spotkanie Radę Duszpasterską. Spotkanie odbędzie się po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.30.

5. Ponieważ wiele osób roznoszących opłatki nie chce, by im dziękować z imienia i nazwiska, dlatego bardzo serdecznie dziękuję wszystkim Paniom i Panom za tę posługę. Od tej niedzieli jest możliwość pobrania opłatków i ich rozprowadzenia. Za tę posługę w tym roku z góry dziękuję. Bóg zapłać.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. Są do nabycia kalendarze na rok 2019. Kalendarze rozprowadza wspólnota Ojca Pio w cenie 8 zł.

7. Suwalska Policja apeluje, aby każda osoba poruszając się po nieoświetlonych odcinkach dróg po zmierzchu miała przy sobie element odblaskowy. Każdy pieszy musi mieć świadomość, że posiadanie elementu odblaskowego może uratować mu życie i tym samym ograniczy to wypadki z udziałem pieszych.