OGŁOSZENIA – 09 WRZEŚNIA 2018r

1. Dziękujemy ks. Tadeuszowi Popiołkowi SAC za posługę w naszej wspólnocie parafialnej już drugą niedzielę. Dzisiaj po Mszach św. ks. Tadeusz będzie zbierał ofiary do puszki na potrzeby misji w Wenezueli, gdzie posługuje już 20 lat. Życzymy Bożego błogosławieństwa w dalszej posłudze, a za hojność Waszych serc wielkie „Bóg zapłać!”

2. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
– w czwartek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma; jest to także kolejny dzień fatimski w naszej parafii. Po Mszy Św. po godz. 18.00 przejdziemy w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
– w piątek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
– w sobotę – wspomnienie NMP Bolesnej;

3. Przypominamy, że wszystkie dzieci naszej parafii, niezależnie na jakim terenie znajduje się szkoła, przygotowanie do przyjęcia I Komunii Świętej i Bierzmowania mają w swojej parafii.

4. Stanowisko Pana kościelnego częściowo objął Pan Sebastian, organista. Bóg zapłać!

5. Jasnogórska Rodzina Różańcowa zaprasza wszystkich czcicieli różańca na doroczne rekolekcje i uroczystości odpustowe na Jasnej Górze, które w tym roku odbędą się w dniach od 2 do 7 października. Zapisy u p. Heleny Wiszniewskiej.

6. Dekretem Bpa Jerzego Mazura posłany do naszej parafii w charakterze rezydenta, został ks. Robert Paweł Maciejewski. Bardzo serdecznie Go witamy w naszej społeczności i życzymy wielu Bożych łask w pracy duszpasterskiej.

7. W związku z wyjazdami księży, w tym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. Ważne sprawy proszę zgłaszać do ks. Pawła po Mszy św. wieczornej. Za utrudnienia przepraszamy.

8. Pan Sebastian, nasz organista, serdecznie zaprasza na powakacyjne spotkanie scholii dziecięcej w sobotę 15 września o godz. 16.30.

9. 14 września (piątek) w Święto Podwyższenia Krzyża w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpoczną się uroczystości, które wprowadzić nas mają w przygotowanie Wielkiego Jubileuszu Odkupienia, który będziemy przeżywać w Wielki Piątek 2033r. Program spotkania:

godz. 17.30 – możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania oraz złożenia osobistych intencji, które zostaną zaniesione wraz z hostią w procesji z darami i włączone w Najświętszą Ofiarę Mszy Św.;
godz. 18.00 – Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Jonasa Ivanauskasa z Koszedar na Litwie z intronizacją relikwii bł. bpa Teofila Matulionisa,
godz. 19.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (możliwość spowiedzi)
godz. 19.30 – Droga krzyżowa alejami Parku zakończona osobistą adoracją krzyża
godz. 21.37 – zakończenie uroczystości śpiewem Apelu Jasnogórskiego.

 

Wszystkim naszym Parafianom oraz Gościom życzymy dobrego, spokojnego tygodnia, obfitego w Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski.